Treningi mentalne

Czym jest trening mentalny?

Trening mentalny to praca z umysłem, jako narzędziem zarządzania wszystkimi płaszczyznami życia. Wywodzi się ze sportu, bo to tam spełnia swoją funkcję, jako metoda motywacji i efektywnego kierowania własnym ciałem, wprost do wysokich wyników. Bo motywacja jest źródłem osiągnięć. Trening mentalny pomaga ustabilizować procesy zarządzania własnym umysłem. Dzięki odpowiednio ustawionym, razem z Trenerem Mentalnym, celom i wypracowaniu drogi do ich osiągnięcia, uczestnicy treningów mentalnych uzyskują ponadprzeciętne wyniki. Panowanie nad stresem, czyli nad własnymi ograniczeniami, to także proces treningu mentalnego. Na przebieg porzucenia blokad, uwolnienia, składa się wiele zagadnień i ćwiczeń, które pod okiem Trenera i samemu, w ścisłej kontroli z Trenerem, należy regularnie wykonywać. Po drodze spotkasz również kryzysy, które dużo trudniej jest przezwyciężyć w samotności. Trener mentalny wyposażony jest w wiedzę i umiejętności, jak przeprowadzić Cię przez momenty zwątpienia i rezygnacji. Słabości przekujesz w swoją siłę. Dzięki treningowi mentalnemu nauczysz się zatrzymywać, po to by znaleźć odpowiedni balans emocji, odpoczynku i energii. Ale nie tej krótkotrwałej, łatwo wyładowującej się energii, tylko stałej, budującej nie tylko osiągnięcia, ale też całe Twoje życie.

Trening mentalny w biznesie

Biznes to pole gry. Wie to każdy, kto błądzi w nim od lat, miewając momenty wypalenia. Boleśnie dowiaduje się też każdy kto zaczyna. Każdy moment jest dobry, aby wkroczyć na ścieżkę zmian i wyjątkowego rozwoju. Uczestniczy treningów mentalnych z ukierunkowaniem na rozwój biznesowy, często mówią, że nie było ich stać na kolejne osłabienie, ich biznes nie podołałby dłużej bez ich energii. Czemu nie wiedziałem o tych technikach wcześniej? – to najczęściej zadawane pytanie. Trening mentalny pomaga poukładać w głowie procesy, które zazwyczaj toczą się bez naszego udziału. Bo przecież codziennie coś zlecamy, kimś zarządzamy, coś analizujemy. Osiągamy zysk, później jest moment kryzysowy, czasem wychodzimy z tarczą, innym razem na niej. To wszystko brzmi wyczerpująco, a doświadczyć tego w praktyce – to prawdziwa mordęga. Trening mentalny jest dla Ciebie kiedy czujesz, że spadł Twój poziom motywacji, a także wtedy gdy masz go ustawionego na wysokim poziomie i obawiasz się momentów kryzysowych. Jesteś przytłoczona/y nadmiarem obowiązków, masz wrażenie, że stoisz w miejscu, albo Twój biznes przerósł Twoje oczekiwania i borykasz się z lękami, chciałbyś odpowiednio pokierować wszystkim, aby nie stracić dobrej passy. Na wszystkie te zagadnienia odpowiedzią jest trening mentalny pod okiem certyfikowanego Trenera Mentalnego.

Trening mentalny dla biznesu beauty

Branża beauty to szczególna branża, bo bardzo często właściciele chcą, albo pozwalają sobie na zajmowanie się wszystkim. Jestem niezastąpiona, jestem najlepszym pracownikiem, dobrze zorganizowanym właścicielem, kreatywnym marketingowcem, dokładną księgową, skutecznym sprzedawcą… można by wymieniać bez końca. Znam to! Nazywam się Ewa Grzegorczuk, jestem certyfikowanym Trenerem Mentalnym i tak jak Ty, przedsiębiorcą, prowadzę salony beauty. Przetestowałam narzędzia treningu mentalnego na sobie i swoim Zespole, i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć – znalazłam drogę do uzyskania satysfakcji biznesowej w tej branży. Teraz chcę dzielić się tym z innymi. Trening mentalny w biznesie beauty to droga do poukładania sobie tego co tu i teraz oraz odpowiedzenia na pytanie – gdzie chcę być. Trening mentalny łączę z dużym zapleczem wiedzy o branży, dzięki temu udowodnię Ci, że każdy cel, jaki precyzyjnie ułożymy, jest w Twoim zasięgu. Przeprowadzę Cię przez wyboistą, ale pełną przygód, drogę. Bo spotkanie z samym sobą jest wielką i piękną przygodą. Rozwój osobisty, rozwój mentalny to droga do skutecznego zarządzania biznesem beauty. Dołącz do osób, które już pokonały tę drogę i odkryły nową jakość życia.

Indywidualny trening mentalny

Praca 1 na 1 z certyfikowanym Trenerem Mentalnym to bardzo intensywny czas, poświęcony tylko Twojej głowie. Profesjonalny trening mentalny pomaga ułożyć oraz sprecyzować cele i ukierunkować Ciebie na ich osiąganie. Zwiększasz wydajność swojego umysłu, więc zmieniasz też jakość swojego życia. Uwolniony potencjał i na nowo odkryte poczucie własnej wartości, pomagają Ci sięgać po większe wyzwania z radością, spokojem i gwarancją spełnienia, bez względu na drogę jaka Cię czeka. Brzmi magicznie? „Sama przeszłam tę krętą drogę i fascynujące spotkanie z samą sobą, pod okiem profesjonalistów. Na końcu znalazłam wolność i niezmierzone pokłady radości. Pomogłam już wielu osobom przejść tę drogę, a Certyfikat Trenera Mentalnego potwierdza, że wybierając mnie znajdziesz się we właściwych rękach.” – mówi Ewa Grzegorczuk, Trener mentalny. Częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od celów jakie chcesz osiągnąć i sytuacji w której się znajdujesz. Treningi mentalne mogą odbywać się raz w tygodniu, co 2 tygodnie, a czasem 1 raz w miesiącu. Życie z planem nie jest dla Ciebie? Ten plan, który pomogę Ci stworzyć, pozwoli Ci osiągnąć wszystko czego pragniesz na polu prywatnym i biznesowym. Nowa jakość życia to efekt uboczny.

Indywidualny Trening Mentalny

Grupowy trening mentalny

Chcesz wzmocnić przynależność zespołową? Zbudować zespół na nowo? Twoim pracownikom brakuje motywacji i orientacji na cele? Zespół, jakkolwiek ładnie by to nie brzmiało, w firmach występuje niezwykle rzadko. Samo zatrudnienie pracowników i ich współpraca w ramach jednej jednostki (firmy) czy działu, nie gwarantuje zespołowej postawy. Gdy weźmiemy pod lupę grupę ludzi, którą nazywamy zespołem, najczęściej okaże się, że każdy pracownik traktuje siebie jako odrębny byt w organizacji i pracuje na swój rachunek. Czy to źle? Nie, ale praca zespołowa realizująca potrzeby jednostki, pozwala w pełni wykorzystywać potencjał człowieka. Pracownik, który wykorzystuje swój potencjał, wykorzystuje pełnię swoich możliwości, realizuje cele, osiąga satysfakcję z pracy i… jest naszym partnerem w biznesie. Bez względu na specyfikę Twojej branży, Trener Mentalny jest przygotowany do tego aby budować, motywować, ale też określać i korygować.

  • Trening mentalny jako spotkanie integracyjne – jednorazowe ćwiczenia, mające charakter integracyjny, motywacyjny, ale też rozrywkowy. Jest to odpowiednia atrakcja wyjazdów i spotkań integracyjnych, która nie ma charakteru szkoleniowego – bo w założeniu nie temu ma służyć integracja. Spotkanie integracyjne dla Zespołu ma budować relacje, poczucie przynależności i zaufanie. Pod okiem profesjonalnego Trenera Mentalnego Twoi pracownicy mają możliwość spędzić wartościowy czas. Grupa: do 30 osób. Możliwość prowadzenia jednocześnie kilku treningów mentalnych w różnych grupach.

    Grupowy Trening Mentalny

  • Trening mentalny – stała współpraca (min. 6 miesięcy) – Program treningów „Zewnętrzny manager mentalny” szyty na miarę i potrzeby - Twoje i Twojego Zespołu. Spotykamy się co 2 tygodnie na całodniowe warsztaty z zespołem i pracujemy nad budowaniem zaufania, poprawą i umacnianiem relacji, zaangażowaniem, nakierowaniem na cele i dbałością o wyniki. Proces ten przebiega stopniowo i występuje w nim wiele, czasem trudnych etapów, w tym praca z konfliktami, które są nieodłącznym elementem kooperacji ludzkiej. Dzięki konfliktom zespół rozwija się i buduje. Z właścicielem/managerem zespołu precyzujemy cele, jakie stoją przed nami do osiągnięcia oraz układamy je w czasie. Co tydzień podsumowujemy online postępy. Pół roku to minimalny okres, aby zbudować silny zespół z ponadprzeciętnymi wynikami. W trakcie współpracy na bieżąco omawiamy postępy i podejmujemy wspólnie decyzję o ewentualnym wydłużeniu współpracy. Trwałe efekty to główna różnica pomiędzy treningami mentalnymi a klasycznymi szkoleniami. Pracujemy nad całościową zmianą, nie tylko widocznymi efektami.

    Konsultacja on-line