Zadbaj o siebie / zwolnij

Każdemu z nas pewnie było dane doświadczyć co to znaczy nie móc się zatrzymać będąc w wirze obowiązków. W ciągłym pośpiechu wykonujemy różne zadania, często przykładając bardzo mało uwagi lub wręcz ignorując faktyczny świat wokół nas.

Jak często udaje nam się zatrzymać i faktycznie czerpać z krótkich chwil czy małych wydarzeń?

Autor: Adrian Gorzka

Nie jest to na pewno najprostsze zadanie, jednak z kilku względów jesteśmy do tego wręcz zobligowani, a zapominamy jak niewiele tak naprawdę potrzeba, żeby dodać naszemu życiu większego kolorytu.

Przez praktycznie całe moje życie jestem osobą aktywną, spędzam dużo czasu aktywnie wypoczywając, sporo podróżując, uprawiając różne sporty i przebywając na łonie natury. Jest to moja pasja, hobby i styl życia w jednym i chciałbym przekazać Ci, dlaczego uważam, że chociaż zaczerpnięcie z niego może być bardzo przydatne dla Ciebie.

Jesteśmy istotami żywymi, ssakami i odczuwamy wiele różnych emocji, które potrafią nadać naszym działaniom różny poziom przyjemności. Również ze względu na to, natura i aktywność są w nas wpisane z biologicznego punktu widzenia, co bardzo zaniedbujemy przez ilość rzeczy na głowie. Szukamy super sposobów i złotych metod, na coś co może być bliżej niż mogłoby się wydawać.

Dlatego zatrzymaj się czasami i złap promienie słońca. Pójdź do lasu na spacer czy nad jezioro spędzić czas z rodziną, wyloguj się z otaczającego Cię świata i daj sobie przestrzeń dla siebie, swoich przyjemności oraz emocji. I nie mam tu na myśli oczywiście pojechania nad zatłoczoną plażę, a faktyczny odpoczynek, w miarę możliwości od cywilizacji.

Nigdy nie dowiesz się jak to jest czerpać przyjemność z małych aktywności, jeżeli nie dasz sobie faktycznej szansy szczerego i niezagłuszonego przeżycia różnych sytuacji w ciągu dnia czy tygodnia.